Jak dbać o higienę na kempingu?

Łazienki polowe, z których korzystamy na kempingach, często pozostawiają wiele do życzenia. Nie chodzi tutaj nawet o ich czystość – nawet, jeśli są odpowiednio zadbane, zwykle i tak nie stwarzają takich warunków, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Zresztą, biwakowanie zawsze rządzi się swoimi prawami.

Kosmetyki, które zabieramy na kemping, mogą nieco różnić się od tych, które zwykle zabieramy na wakacje. Może się zdarzyć, że będziesz chciał szybko odświeżyć się z rana, nie czekając w długiej kolejce do prysznica. Wtedy na pewno docenisz właściwości nawilżanych chusteczek, które pozwolą ci poczuć się nieco lepiej.

Kobiety z pewnością docenią również jednorazowe chusteczki do demakijażu, które pozwolą oczyścić twarz bez zabierania na wyjazd dodatkowych specyfików. Osoby o dłuższych włosach na kempingu z pewnością docenią także działanie tak zwanego suchego szamponu. Ten specyficzny kosmetyk w sprayu pozwala na szybkie odświeżenie włosów i skóry głowy, bez użycia wody.

Wystarczy spryskać włosy suchym szamponem, wetrzeć w skórę, a następnie wyczesać. Co prawda nie zastąpi to tradycyjnego mycia włosów, ale pozwoli wyglądać nieco lepiej i bardzo świeżo bez konieczności mycia głowy.

www.drawno-cystersi.pl