Jakie buty zabrać na kemping?

Pytanie o to, jakie buty należy zabrać na kemping, wydaje się banalne. Większość z nas pewnie bez wahania odpowiedziałaby po prostu, że wygodne. Tymczasem, kiedy wybierasz się na biwak, powinieneś być nieco bardziej przewidujący. Musisz zdawać sobie sprawę, że twoje buty powinny sprawdzić się w różnych sytuacjach.

Większość pól kempingowych oferuje możliwość skorzystania z polowego prysznica. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy spodziewać się w pełni wyposażonej łazienki, podobnej do tej, którą spotkamy we własnym domu czy hotelu. Pod prysznicami na polach namiotowych lub kempingowych panują bardzo różne warunki. Ze względu na to oraz dużą liczbę korzystających z nich użytkowników, musisz założyć, że najczęściej pod prysznic będziesz wchodzić właśnie w butach.

Jak łatwo się domyślić, w tej sytuacji nawet najwygodniejsze adidasy czy trampki nie zdadzą egzaminu. Warto więc spakować również klapki, na przykład takie, które najczęściej zabierasz na basen. Świetnie sprawdzą się tutaj także zwykłe japonki oraz specjalne buty do brodzenia po wodzie. Tego rodzaju obuwie szybko wyschnie, a ty będziesz miał pewność, że nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem kontaktu z wodą spod prysznica.

www.chsd.org.pl